همه چیز درباره ویروس کرونا ؛ راههای پیشگیری و مقابله + اینفوگرافی

زمان تقریبی مطالعه: 19 دقیقه

در این مطلب، اطلاعیه‌های آموزشی و مفید سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت کشورمان در خصوص ویروس کرونا منتشر شده است. وضعیت فوق‌العاده خطرناک شیوع بیماری کرونا در سطح جهان بسیاری را نگران کرده است. لذا در این پست، نکات بسیار کارآمد و کاربردی در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ارائه می‌شود. حتما با حوصله فراوان مطالعه کنید و اطلاعات آن را در اختیار عزیزانتان قرار دهید.

ادامه خواندن “همه چیز درباره ویروس کرونا ؛ راههای پیشگیری و مقابله + اینفوگرافی”

آنفلوانزای فصلی، پیشگیری و درمان آنفولانزا + پوستر

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزا (آنفولانزا)ی فصلی و بستری شدن و حتی مرگ بسیاری از هموطنانمان، لازم دانستیم نکاتی در خصوص پیشگیری و  درمان بیماری آنفلوانزا ارائه نماییم. لطفا مسائل بهداشتی مربوط به آنفولانزا را جدی گرفته و نکات پیشگیری، سرایت، علائم و درمان آنفولانزا را رعایت نمایید تا از تهدیدات سلامتی آنفلوانزا در امان باشید.

ادامه خواندن “آنفلوانزای فصلی، پیشگیری و درمان آنفولانزا + پوستر”

۳۰ نکته ایمنی رانندگی در باران و جاده‌های لغزنده

نکات ایمنی قبل از رانندگی در باران و جاده لغزنده
زمان تقریبی مطالعه: 22 دقیقه

با شروع بارندگی‌های پاییزی در شهرها و جاده‌های مختلف کشور، شاهد افزایش آمار تصادفات رانندگی هستیم. رانندگی در باران و در واقع خیابان‌های لغزنده و خیس یکی از عوامل مهم این تصادفات محسوب می‌شوند. بنابراین ایمنی رانندگی در باران بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب؛ به نکات ایمنی رانندگی در باران و جاده‌های لغزنده اشاره شده است که می‌تواند شما و همسفرانتان را از خطرات بزرگ مالی و جانی در حین رانندگی در باران مصون دارد. با ما همراه باشید.

ادامه خواندن “۳۰ نکته ایمنی رانندگی در باران و جاده‌های لغزنده”

گاز مونوکسید کربن (CO) پیشگیری مرگ خاموش و مسمومیت

پیشگیری از مرگ خاموش و درمان مسمومیت با گاز مونوکسید کربن (CO)
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

با سردتر شدن هوا، استفاده از وسایل گرمایشی که عمدتا گازسوز هستند افزایش یافته که احتمال انتشار گاز مونوکسید کربن (CO) در محل زیاد می‌شود. اگر تهویه محل مناسب نباشد؛ سبب مسمومیت و در صورت تداوم موجب مرگ خاموش افراد خواهد شد. بنابراین برای پیشگیری از مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن باید بدانیم چه کارهایی می‌توان انجام داد. اصلا آیا گاز مونوکسید کربن قابل شناسایی است؟ چه کسانی در معرض خطر مسمومیت با گاز CO قرار دارند؟ روشهای پیشگیری از مسمومیت و مرگ خاموش کدامند؟ از کجا بفهمیم مسموم شده‌ایم؟ چه اقداماتی جهت درمان مسمومیت باید انجام دهیم؟ مسمومیت چه عوارضی دارد؟ سالانه چند نفر در کشور بر اثر گاز گرفتگی فوت می‌کنند؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

ادامه خواندن “گاز مونوکسید کربن (CO) پیشگیری مرگ خاموش و مسمومیت”

۵S چیست؟ نحوه پیاده‌سازی نظام آراستگی محیط کار چگونه است؟

زمان تقریبی مطالعه: 14 دقیقه

مرتب سازی (Sort)، سفارشی سازی (Set in Order)، پاکسازی (Shine)، استانداردسازی (Standardize)، پایداری (Sustain)، پنج مرحله‌ از فرآیند ۵S هستند که از اشتباهات، کند شدن تولید و حتی حوادث جلوگیری می‌کند و نهایتا موجب کاهش هزینه‌ها، کیفیت بالاتر، بهره‌وری بیشتر و رضایت کارکنان، محیط کار ایمن‌تر می‌شود. در این مطلب به نحوه اجرای مراحل ۵S می‌پردازیم.

ادامه خواندن “۵S چیست؟ نحوه پیاده‌سازی نظام آراستگی محیط کار چگونه است؟”

آینده کاری ایمن و سالم؛ شعار سال روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

۲۸ آوریل برابر با ۸ اردیبهشت روز جهانی ایمنی و بهداشت در محیط کار است. که از سال ۲۰۰۳ با هدف پیشگیری از حوادث و بیماری‌های شغلی توسط سازمان بین المللی کار (ILO) نام‌گذاری شده است. روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی در واقع یک فعالیت سالیانه بین‌المللی برای نهادینه کردن کار سالم و ایمن در سرتاسر جهان است. برگزاری مراسم در این روز بخش مهمی از استراتژی‌های جهانی ILO برای ارتقای ایمنی وسلامت شغلی در همه محیط‌های کاری است. این مراسم باعث ارتقای آگاهی‌های مردم و همچنین افزایش امنیت و سلامت در محیط کار می‌شود.

ادامه خواندن “آینده کاری ایمن و سالم؛ شعار سال روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای”

آیین‌نامه‌ حفاظت‌ و بهداشت‌ عمومی در کارگاه‌ها + فایل word

زمان تقریبی مطالعه: 16 دقیقه

طبق ماده ۴۸ قانون کار، کلیه‌ کارگاه‌های موجود و کارگاه‌هایی‌ که‌ در آینده تاسیس‌ می‌شوند باید مقررات‌ عمومی‌ مربوط به ایمنی و بهداشت را رعایت نمایند. ایمنی و بهداشت ساختمان، روشنایی، تهویه و حرارت، جلوگیری از آتش‌سوزی و مبارزه با حریق، ماشین آلات، پوشش و حفاظ ماشین آلات، وسایل الکتریکی، نظم و نظافت در کارگاه، نهارخوری، وسایل حفاظت فردی و کمک‌های اولیه در آیین‌نامه‌ حفاظت‌ و بهداشت‌ عمومی‌ کارگاه‌ها در قالب ۱۱ فصل آمده است. در ادامه؛ متن این آیین نامه را می‌توانید در قالب فایل PDF و Word دریافت نمایید.

ادامه خواندن “آیین‌نامه‌ حفاظت‌ و بهداشت‌ عمومی در کارگاه‌ها + فایل word”

5 روش کاهش استرس + پر استرس‌ترین مشاغل دنیا

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

عادات غذایی نامناسب و کم‌تحرکی از دلایل اصلی بروز استرس یا افزایش آن هستند. در این مطلب به 5 راهکار کاهش استرس از جمله تأثیر رژیم غذایی مناسب و ورزش می‌پردازیم. ادامه خواندن “5 روش کاهش استرس + پر استرس‌ترین مشاغل دنیا”

10 راهکار اساسی مقابله با استرس

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

قبل از تلاش برای حذف یا کاهش استرس‌تان، باید علل استرس را پیدا کنید. دلایل اضطراب و نگرانی‌هایتان را بدانید. سپس با دانستن 10 راهکار اساسی مقابله با استرس نظیر فعالیت فیزیکی، عادات رفتاری و غذایی سالم، تفریح، مثبت‌اندیشی و … می‌توانید از شدت استرس خود کم کنید. ادامه خواندن “10 راهکار اساسی مقابله با استرس”

راه‌های آسان برای داشتن فعالیت فیزیکی در خانه، محل کار و دانشگاه

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

از آنجاییکه در زندگیِ پر مشغله کنونی در طول روز وقت آزاد کمتری برای فعالیت فیزیکی داریم، برای کمک و الهام بخشیدن به شما، برخی از بهترین راه‌های آسان برای تمرین و فعالیت فیزیکی در خانه، محل کار، مدرسه یا دانشگاه رو در اینجا مطرح کرده‌ایم. ادامه خواندن “راه‌های آسان برای داشتن فعالیت فیزیکی در خانه، محل کار و دانشگاه”